fbpx

Genel Sorular

 • Ürünleri nereden alabilirim?

  GOLD COLLAGEN® Ürünlerimiz sayfasından satın alabilirsiniz.

 • GOLD COLLAGEN®'i kim yapar?

  MINERVA Research Labs Ltd. İngiltere’de Londra, New York ve Tokyo’da ofisleriyle kayıtlıdır. Ürünler Japonya’da son teknoloji üretim tesisinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olarak üretilmektedir.

 • Ürün ne zamandır piyasada bulunuyor?

  Pure GOLD COLLAGEN®, 2011 yılında İngiltere’de Boots eczanelerinde piyasaya sunuldu. Active GOLD COLLAGEN®, Ekim 2013’te ve GOLD GOLLAGEN® Forte , Ağustos 2014’te piyasaya sürüldü.

 • Kollajen nedir?

  Kolajen, cildin yapısı ve yoğunluğu için gerekli olan insan vücudunda en bol bulunan proteindir. Genç cildin yaklaşık% 80’i kollajenden oluşur.

Formülasyon Sorular

 • Kolajen nereden geliyor?

  MINERVA Research Labs, balık derisinden (Tilapia balığı) elde edilen hidrolize kollajen; başka hiçbir kolajen hayvan kaynağı kullanılmamaktadır. Kolajeni çıkarmak için kullanılan tüm balıklar, yenilebilir balıkların ithalatı için Avrupa Birliği tarafından kaydedilen balık çiftliklerinden gelir ve insan tüketimine uygun kabul edilir ve resmi veterinerler tarafından imzalanan sağlık sertifikaları ile garanti altına alınır. 

 • Ürünler balık yağı, domuz, tavuk, sığır eti, antibiyotik, hormon (veya fito hormonları veya fitoöstrojenler), genetiği değiştirilmiş organizmalar, nano teknoloji kullanımı, glüten, şekerler, alkol, yapay koruyucular veya yapay renkler içeriyor mu?

  Hayır, GOLD COLLAGEN® ürünleri yukarıda belirtilenlerin hiçbirini içermez.

 • Ürünler narkotik ve psikotropik etkiler sergiliyor mu veya güçlü veya sert bileşenleri, radyoaktif maddeler, yasaklanmış gıda katkı maddeleri, antibiyotikler, böcek öldürücüler ve kemirgen öldürücülere sahip mi?

  Hayır, GOLD COLLAGEN® ürünleri yukarıda belirtilenlerden hiçbirine sahip değildir.

 • Ürünler vejetaryenler için uygun mu?

  GOLD COLLAGEN® ürünleri balık derisinden elde edilen kollajen proteinlerini içerir.

 • Ürünler helal ve koşer mi?

  Evet. İslam ve Kültür Merkezi’nden GOLD COLLAGEN® ürünlerimizde kullanılan balık kaynaklı hidrolize kollajenlerin helal olduğunu onaylayan bir sertifikamız var. Ayrıca kosher sertifikasına sahiptir ve Ortodoks Yahudi Diyet Yasalarının gereklerini tam olarak karşıladığı kabul edilir. 

 • Hyaluronik asit kaynağı nedir?

  GOLD COLLAGEN ® , fermantasyon işlemi ile üretilen hyaluronik asit (HA) içerir.

 • GOLD COLLAGEN® ürünleri altın içeriyor mu?

  Hayır. Ürünlerde altın yoktur. Saf GOLD COLLAGEN®, Aktif GOLD COLLAGEN® ve GOLD COLLAGEN® Forte, MINERVA Araştırma Laboratuvarlarına ait tescilli ticari markalardır.

Kullanım Soruları

 • Ürünü almak için önerilen günlük doz ve günün en iyi zamanı nedir?

  En iyi emilim için boş mideye 1 şişe (50ml) içmenizi öneririz. Alternatif olarak, hazımsızlık veya sindirim sistemi rahatsızlığı yaşarsanız, öğünlerden sonra ürünü tüketebilirsiniz.

 • GOLD COLLAGEN® ürünleri diğer gıda katkı maddeleri ile birlikte alınabilir mi?

  Bununla birlikte, lütfen her bir ürünün zaten tavsiye edilen maksimum günlük harcırahta (RDA, şimdi NRV Besin Referans Referans Değeri ile değiştirilmiş) vitaminler gibi bileşenler içerdiğini, bu nedenle günlük beslenme gereksinimlerinizi aşmadığınızdan emin olmanız gerektiğini lütfen unutmayın. . Günlük beslenme ihtiyaçlarınız için en uygun miktarı aldığınızdan emin olmak için doktorunuza danışmanız en iyisidir.

 • Hamileyken veya emziriyorsam ürünü kullanabilir miyim?

  Halen hamilelik veya emzirme döneminde gıda takviyesi kullanımını destekleyen herhangi bir çalışma yoktur. Bu nedenle, doktorunuz tarafından başka türlü önerilmedikçe önerilmemektedir.

 • Ürünler ilaçla alınabilir mi?

  Herhangi bir ilaçla olumsuz etkileşime girmeleri muhtemel değildir. Bununla birlikte, ciddi bir hastalıktan muzdarip veya genel olarak tıbbi gözetim altında olanların, GOLD COLLAGEN® ürünlerini almadan önce doktorlarına danışmasını öneririz.

 • Hormon Replasman Tedavisi (HRT) kullanıyorsam GOLD COLLAGEN® alabilir miyim?

  Evet. Bununla birlikte, ciddi bir hastalıktan muzdarip veya genel olarak tıbbi gözetim altında olanların, GOLD COLLAGEN® ürünlerini almadan önce doktorlarına danışmasını öneririz.

Güvenlik Soruları

 • Ürünler şeker hastaları için uygun mu?

  Evet. Ürünümüz doğal tatlandırıcı Stevia ve sukraloz içermektedir. Bununla birlikte, herhangi bir endişeniz varsa, GOLD COLLAGEN® ürünlerini almadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.

 • GOLD COLLAGEN® ürünleriyle ilişkili herhangi bir yan etkisi var mı?

  Balık veya soya ürünlerine alerjik reaksiyonlar yaşadıysanız, GOLD COLLAGEN® almayın. Günde 10.000mg’den (10 gram) fazla miktarda kollajen tüketmek hafif bir gastrointestinal rahatsızlığa neden olabilir.